آیا خوردن بادام زمینی در دوران بارداری مجاز است؟

آیا خوردن بادام زمینی در دوران بارداری مجاز است؟

آیا خوردن بادام زمینی در دوران بارداری مجاز است؟

بادام زمینی منبع خوبی برای پروتئین،چربی اشباع نشده،فیبر،نیاسین،کلسیم و مواد مغذی به شمار می آید و یک میان وعده فوق العاده برای رفع نیاز تغذیه ای خانم باردار است.

آیا واقعا ضرر ندارد؟هنوز نظر قطعی وجود ندارد.برخی تحقیقات نشان داده اند که خوردن بادام زمینی در طول دوران بارداری باعث افزایش بروز حساسیت به بادام زمینی در نوزاد می شود.سایر مطالعات ارتباطی بین این دو نشان نداده اند.تا قبل از این آکادمی اطفال آمریکا به زنان باردار توصیه کرده بود که خوردن بادام زمینی پرهیز کنند ولی در سال ۲۰۰۸نظر خود را تغییر داده و اظهار کردند ارتباطی بین محدود کردن رژیم مادر با کاهش حساسیت نوزاد وجود ندارد.
برخی پزشکان توصیه می کنند اگر در خانواده ی شما سابقه حساسیت به مغز های خوراکی وجود دارد،مخصوصا اگر یکی از فرزندان شما آلرژی غذایی دارد،مصرف مغزها را در طی دوران بارداری و شیردهی محدود کنید تا به سیستم ایمنی نوزاد امکان بدهید که کاملا بالغ شود.همچنین شما می توانید تا سه سالگی کودک صبر کنید و بعد بادام زمینی را به رژیم غذایی او اضافه کنید.
اگر شما تصمیم به محدود کردن مغزها گرفته اید می توانید از جایگزین آنها مانند کره سویا،کره دانه آفتابگردان و کره شاه دانه برای رفع کمبود این مواد استفاده کنید.