ادویه های مجاز در بارداری

ادویه های مجاز در بارداری

آیا از اینکه مصرف ادویه ها باعث بروز مشکلاتی در بارداری شما شود نگرانید ؟

آیا فقط به این دلیل که نمیدانید مصرف کدام یک از ادویه ها در بارداری مجاز و کدامیک غیر مجاز است از خوردن هر نوع غذا در بیرون از منزل خودداری میکنید ؟

 

ادویه چیست ؟

ادویه ها جایگاه منحصر به فردی در آشپزی روزانه ما دارند ادویه ها طعم بسیار لذیذ و فوق العاده ای به غذا میبخشند .

 

ادویه میتواند دانه ، ریشه ، پوست و یا میوه خشک شده یک گیاه باشد که به هنگام طبخ به منظور طعم دهی بیشتر به آن افزوده میشود .

ادویه ها با گیاهان و سبزیجات معطر متفاوتند زیرا در این گیاهان از بخش های مختلف دیگری نظیر برگ ، گل یا ساقه به منظور معطر کردن و یا طعم دهی به غذا استفاده میشود.

 

ادویه های مجاز در بارداری

زردچوبه :

مصرف این ادویه در دوران بارداری میتواند بسیار مفید باشد خواص زردچوبه به عنوان تسکین دهنده موثر درد و فوائد آن بر سلامت پوست کاملا شناخته شده است زردچوبه حاوی ماده ای به نام کورکومین  است که همانند یک سم زدای طبیعی در بدن عمل کرده و زا کبد در مقابل آسیب های ناشی از مصرف الکل ، ترکیبات شیمیایی و دارویی محافظت میکند همچنین کاهش استرس نیز ازدیگر فوائد مصرف زردچوبه به شمار میرود

میزان مجاز مصرف زردچوبه در مادران باردار به میزان ۸gr در روز است .

زنجبیل :

یک درمان خانگی مؤبرای پیشگیری ازاستفراغ و تهوع دوران بارداری به شمار میرود مادران باردار که در این دوران به تهوع صبحگاهی مبتلا هستند به منظور تسکین فوری این عارضه میتوانند به مدت ۴ روز متوالی روزانه ۱gr  زنجبیل مصرف کنند حاصل تحقیقات انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که مصرف این ادویه در رفع تهوع مادران باردار بسیار مؤثر است .

فلفل سیاه :

این ادویه منبعی بسیار غنی از کروم که از مواد معدنی مورد نیاز دربارداری است میباشد

سطوح پایین کروم بدن میتواند منجر به افزایش قند خون و کلسترول شده و زمینه را برای ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی –عروقی فراهم کند نتایچ حاصل از مطالعات نشان داده است که مصرف مقادیر کافی کروم در رژیم غذایی روزانه در کاهش عارضه دیابت بارداری در این دوران بسیارمؤثراست این مطالعات تا زمان رسیدن به نتایج قطعی تر همچنان ادامه دارند مقدار مجاز توصیه شده از مصرف این ادویه در بارداری ۳۰micgr در روز است .

هل:

به دلیل نقش مؤثر هل در مقابله با تهوع بارداری میتوانید از آن درتهیه چای استفاده کنید مصرف این ادویه در دوران بارداری نسبتا ایمن است .

تره :

تره های تازه  از منابع سرشار طبیعی اسیدفولیک به شمار میروند همانگونه که میدانیم مصرف کافی اسید فولیک در مادران باردار به منظور اطمینان از رشد مغز و سیستم عصبی جنین ، تقسیم سلولی و سنتز DNA  بسیار ضروری است دریافت مقادیر کافی اسیدفولیک در این دوران از بروز نقص های لوله عصبی د رجنین پیشگیری میکند .

 

ادویه های غیر مجاز در بارداری :

شنبلیله :

از آنجایی که دانه های این گیاه باعث تحریک انقباضات رحمی میشود مصرف آن در این دوران به بارداران توصیه نمیشود

علاوه برآن مصرف دانه های شنبلیله با عوارض جانبی ناخوشایندی مانند نفخ ، باد شکم و اسهال همراه است ضمن آنکه مصرف مقادیر بالای این ادویه در مادران باردار میتواند باعث محدودیت رشد جنین شود .

 

انقوزه :

یکی از ادویه های پر کاربرد است که غالبا در آشپزی مورد استفاده قرار میگیرد ولی با این حال باید از مصرف آن در این دران به دلیل خطر سقط جنین اجتناب کرد علاوه بر آن ترکیبات موجود در این ادویه دارای خاصیت دضد بارداری بوده و میتواند باعث ایجاد خونریزی شود

 

سیر :

مصرف سیر به صورت زیاد در این دوران میتواند منجر به بروز عوارض ناخوشایند نظیر سوزش معده و ایجاد خونریزی شود .

 

سنبل ختایی :

ترکیبات موجود در این گیاه میتواند باعث رقیق شدن خون شود از این رو مصرف آن در این دوران به مادران باردار تصیه نمیشود .

 

نعناع فلفلی :

مصرف دمنوش های نعناع فلفلی در دوران بارداری باعث اتساع عضلات رحمی و متعاقب آن خطر سقط جنین میشود همچنین استفاده از روغن این گیاه در مادران باردار خطر خونریزی های رحمی همراه است بنابراین در مصرف این ادویه به هر شکل کاملا احتیاط کنید .