خاصیت آب انار در دوران بارداری

خاصیت آب انار در دوران بارداری

خاصیت آب انار در دوران ارداری

بارداری نعمت و هدیه ای است از طرف خداوند

مادرانی که از وجود جنین در وجود خود اگاه هستند ومیدانند موجود زنده ای در رحم ان ها در حال رشد است باید با تمام وجود برای مراقبت و نگهداری از اوتلاش کنند .مصرف خوراکی های سرشار از مواد مغذی برای رشد جنین لازم و ضروری است .

انار یکی از میوه هایی است که ارزش غذایی بالایی داشته و باید در برنلمه غذایی مادر باردار گنجانده شود در این بخش به خاصیت های انار در دوران بارداری اشاره میکنیم

 

انار سرشار از فیبر رژیمی

بنابر دلایلی مادر در دوران بارداری به راحتی به یبوست دچار میشود بنابراین با مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر به طبیعی ترین و خوشمزه ترین روش میتوانید سلامت دستگاه گوارش خود را تامین و از بروز یبوست جلوگیری کنید .

 

انار منبع غنی فولات به شمار می اید

همه میدانند مصرف فولات در دوران بارداری به ویژه سه ماه اول برای رشد و سلامت مغز و دستگاه عصبی نوزاد لازم و ضروری است اما مشکل اینجاست که در سه ماه اول یعنی زمان حیاتی برای رشد سیستم عصبی بیشتر مادران به ویار بارداری مبتلا میشوند مصرف انار نه تنها به کاهش علائم ویار بارداری کمک میکند بلکه باعث جذب بهتر و بیشتر فولات در این دوره مهم و حیاتی میشود .

انار منبع طبیعی مواد معدنی است

مصرف مواد معدنی مانند اهن ،روی ،منیزیم ،منگنز، مس و کلسیم توسط مادر باردار امری ضروری وحیاتی  است اهن ،روی ، منیزیم ، سلول های قرمز خونی را تولید میکنند که به رشد جنین کمک کرده و از کم خونی مادر جلوگیری میکند انار نه تنها به کاهش علائم ویار بارداری کمک میکند بلکه باعث جذب بهترو بیشتر فولات در این دوره مهم و حیاتی میشود.

انار از بروز دیابت بارداری جلوگیری میکند .

یکی از کابوس های مادران در دوران بارداری ابتلا به دیابت بارداری است که علت ان میتواند رژیم غذایی نامناسب مادر باشد انار حاوی خواصی است که خطر دیابت بارداری را کاهش داده یا از بروز ان جلوگیری میکند بنابراین مادر باردار با ید مراقب کالری انار باشد

انار خطر اسیب به جفت را کاهش میدهد

برخی مطالعات نشان میدهد خطر بروز مشکلات جفت در مادران بارداری که به طور منظم انار مینوشند کمتر است

انار منبع غنی آنتی اکسیدان است

آنتی اکسیدان ها ترکیبات ضروری برای مادران باردار هستند آنتی اکسیدان ها از مادر و جنین در برابر تاثیرات مضر رادیکال های ازاد محافظت میکنند

علاوه براین آنتی اکسید ها نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی مادر دارد و این اهمیت زیادی در سلامت بارداری دارد زیرا بیمار شدن مادر در دورانبارداری میتواند برا جنین کشنده باشد حتی تب کردنمادر دریان دوران برای جنین خطرناک است

انار خطر اسیب به مغز جنین را کاهش میدهد

بر اساس مطالعات انجام گرفته انار حاوی ترکیبات و خواص ارگانیکی است که به رشد و سلامت مغز جنین کمک میکند این خواص نه تنها به رشد سالم مغز جنین کمک میکنند بلکه خطر آسیب به مغز جنین را نیز کاهش میدهد بنابراین مادر باردار میتواند با مصرف مرتب انار از سلامت نوزاد بدون وجود مشکلات مغزی هنگام تولد اطمینان داشته باشد

انار سرشار از ویتامن C است

اکثر پزشکان مکمل ویتامن C را برای مادر تجویز میکنند زیرا مصرف ویتامین C در دوران بارداری لازم و ضروری است بنابراین باید پرسید چرا انار مصرف نمیکنید تا از ویتامین طبیعی موجود در انار بهره مند شوید .

انار سیستم ایمنی راتقویت میکند

همانگونه که در بالا ذکر شد آنتی اکسیدان، ویتامین C و ویتامین K موجود در انار آن را به یکی از بهترین میوه ها برای مادران  باردار تبدیل کرده است زیرا مواد مغذی فراوانی که در انار وجوددارد سیستم ایمنی دن شما را تقویت کرده و از مادر و جنین در برابر آسیب ها جلوگیری میکند  .

انار حاوی پتاسیم فراوان است

حتما میدانید پتاسیم نقش مهمی در کنترل فشار خون دارد خطر بالا رفتن فشار خون همیشه مادر باردار را تهدید میکند و پتاسیم موجود در انار به کنترل و پایین نگه داشتن ان بسیار کمک میکند همچنین کم بودن میزان سدیم انار روی فشار خون تاثیری نمیگذارد

انتی اکسیدان ویتامین سی  و ویتامین کا موجود در انار ان را به یکی از بهترین میوه برای مادر باردار تبدیل کرده است زیرا مواد مغذی فراوانی که در انار وجود دارد سیتم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و از مادر و جنین در برابر اسیب محافظت میکند .

انار منبع خوب ویتامین k

در مورد ویتامین k  چه میدانید ؟ ویتامینی است که همراه با کلسیم به تقویت استخان ها کمک میکند مادر باردار برای رشد سالم جنین باید مواد غذایی حاوی مواد مغذی مصرف کند ویتامین k یکی از مهمترین ویتامین هایی است که باید در برنامه غذایی مادر باردار گنجانده شود .

آنتی اکسیدان ، ویتامین C ، ویتامین K موجود در انار ان رابه یکی از بهترین میوه ها برای مادر باردار تبدیل کرده است زیرا مواد مغذی فراوانی که در انار وجود داردسیتم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و از مادر و جنین در برابر اسیب محافظت میکند .