رابطه جنسی از راه مقعد

رابطه جنسی از راه مقعد

رابطه جنسی از راه مقعد

این روش به صورت روش غالب معمولا توصیه نمی‌شود، به سه‌ دلیل:
۱- دهانه مقعد طوری طراحی شده که برای خروج مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول اجسام خارجی. این دهانه حالت ارتجاعی ندارد و در صورتیکه رابطه جنسی برای مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد، ممکن است فرد را دچار بی اختیاری مدفوع و یا بادشکم کند. در ضمن حالت شقاق و یا بواسیر هم میتواند به دلیل صحیح انجام نشدن و یا به کرات انجام شدن این عمل بوجود بیاید.
در حالت شقاق فرد دچار پارگی در دهانه مقعد می شود که در هنگام دفع بشدت دردناک بوده و ممکن است فرد خونریزی هم داشته باشد. در حالت بواسیر نیز قسمتی از راست روده به بیرون آمده و به حالت یک دمل در خارج از مقعد قابل دیدن است. این حالت شدت و ضعف های متفاوتی دارد و در افراد مختلف مشکلات متفاوتی را از درد به هنگام دفع تا خونریزی شدید می تواند ایجاد کند.
۲ – دلیل دوم این است که دیواره های راست روده بشدت پر خون و حساس هستند. وقتی که یک جسم خارجی به راست روده وارد می شود، احتمال ایجاد خراش در این دیواره ها زیاد شده و بنابراین احتمال انتقال بیماری های عفونی و مقاربتی از جمله سوزاک، سیفیلیس و از همه مهم تر انتقال ویروس بیماری ایدز بالا می رود.
۳- در مورد جنبه روحی و عاطفی این نوع رابطه جنسی هم باید گفت که: رابطه جنسی باید برای هر دو طرف خوشایند باشد نه اینکه تنها یک نفر لذت جنسی برده و فرد مقابل درد روحی و یا جسمی را تحمل کند. هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی هر دو طرف باید برای انجام این کار راضی باشند، در غیر اینصورت در دراز مدت بین آنها فاصله می افتد.
به آقایان توصیه می کنیم این مسئله را هرگز درخواست نکنند چون در بیشتر موارد برای شریک جنسی شان فقط آزار جسمی و روحی در بر دارد.
اما اگر هر دو طرف میخواهند همچین تجربه ا‌ی داشته باشند، از نظر بهداشتی یکی استفاده از کاندوم و دیگری نظافت ناحیه مقعد مهم است.
برای کاهش میزان پارگی و آسیب دریچه مقعد، ابتدا باید زن تحریک شده و به حالتی نزدیک اوج لذت جنسی برسد. در این حالت دهانه مقعد شل تر شده و زن درد کمتری را احساس میکند. بعد نزدیکی صورت گیرد.

رابطه جنسی از راه مقعد | مرکز مشاوره و خدمات مامایی نیلو

رابطه جنسی از راه مقعد | مرکز مشاوره و خدمات مامایی نیلو

رابطه جنسی از راه مقعد | مرکز مشاوره و خدمات مامایی نیلو