رژیم مادران شیرده

رژیم مادران شیرده

رژیم مادران شیرده

 

زن تا نزاید دلبر است و چون زاید مادر است

این احساس زیای مادرانه انسان را وامیدارد که به فرزندش با عشقو علاقه فراوانی بنگرد و سعی میکنددر سلامت جسمی و روانی آن کوشا باشد ومحیطی امن و آسوده برای دلبندش فراهم کند و این احساس از بدو تولد و جوشیدن شیر از سینه مادر نمایان خواهد شد .

از نظر علمی هنگامی که نوزادیمتولد میشود و پستان مادر را میمکد باعث تحرکات حسی میشود و اعصاب بدنی به نخاع شوکی رفته و از آنجا به هیپوتالاموس میرسد و باعث ترشح هورمون هایی از غده هیپوفیز میگردد و این هورمون ها از طریق خون وارد پستان ها میشود و هنگامی که پستان ها آماده برای شیر دادن میشوند بسیار بزرگ و دردناک میگردند وپوست آن ها بخصوص در اطراف نوک شفاف شده و رک ها برجسته میشوند .

مکیدن پستان توسط نوزاد خود عامل اصلی جوشیدن شیر است و نکته قابل توجه این است که با مکیدن یک پستان توسط نوزاد شیر در پستان دیگری هم جمع میشود .

مقدار شیری که پستان در مدت ۲۴ ساعت تولید میکند بستگی به نوع غذا و مقدار مایعات مصرف شده دارد همچنین بعضی عوامل نیز وجود دارند که باعث ازدیاد و یا نقصان شیر میشوند . مثلا مادرانی که عصبی هستند و یا اینکه ضعیف میباشند شیر کمتری تولید میکنند و برعکس مادرانی که خوشرو و شاداب میباشند و از شیر دادن به فرزندشان لذت میبرند مقدار شیربیشتری خواهند داشت . پس به مادارن عزیز توصیه میشود که تا حدود امکان هنگام شیر دادن به نوزادشان آرامش داشته باشند و از انکه فرزند دلبندشان را در آغوش گرفته اند خوشایندی داشته باشند وتا جایی که میتوانند از دادن شیشه و پستانک و شیر خشک به کودکشان خودداری نمایند زیرا مکیدن پستانک عامل کم کننده شیر مادر است .

نوزادانی که از شیر مادر تغذیه میکنند کمتر به بیماری هایی از قبیل اسهال ، استراغ ،

کم خونی و کمبود رشد وسایر عفونت ها مبتلا میشوند . یک مادر شیرده بایستی رژیم غذایی مخصوص به خود را داشته باشد ونکات زیر برای زیاد شدن شیر دارای اهمیت زیادی است .

خوردن انواع سبزیجات خام وپخته و آب سبزیجات تازه ، تخم مرغ عسلی ، ماهی ، گوشت گاو و گوسفند ، زیره ، پاچه گاو وگوسفند ، سیب زمینی همه نوع حبوبات بخصوص نخود ، عدس ، لوبیا ، لبنیات مثل شیر ،کره ،پنیر و ماست ،خوردن میوه تازه و خشک و آب میوه ، انواع مواد  نشاسته ای وقندی مانند انوع نان ها ، جوانه گندم برنج ، ماکارونی مفید است و باعث افزایش شیر میشود و هم باعث تقویت خودمادر شیرده میشود .

نکته قابل توجه این است که از مواد نام برده شده در بالا به میزان مناسب و با نکته های مربوط ببه خودشان استفاده گردد.