عکس العمل جنین به لالایی خواندن مادر

عکس العمل جنین به لالایی خواندن مادر

در این تصاویر جالب و شگفت انگیز به صورت ملموس قادر خواهید بود شادی جنین را نسبت به شنیدن صدای لالایی خواندن مادرش ببینید.

در یک آزمایش منحصر به فرد انجام آزمایش سونوگرافی از جنین هنگامی که مادر برا او لالایی می‌خوانده، نشان می‌دهد که جنین در حال دست زدن و ابراز خوشحالی است.

گفتنی است، این تحقیق نشان می‌دهد جنین کاملاً می‌تواند صدای محیط اطراف را بشنود و نسبت به آنها واکنش نشان دهد.

بر همین اساس پژوهشگران هشدار می‌دهند والدین حتی در دوران بارداری از انجام مشاجره اجتناب کنند و سعی کنند برای افزایش شادی نوزاد به دنیا نیامده و نیز افزایش مهارت‌های گفتاری در آینده با او حرف بزنند و یا کتاب و لالایی با صدای بلند بخوانند.

پژوهشگران از نحوه شادی و دست زدن کودک به خاطر لالایی خواندن مادر چندین تصویر بدست آورده‌اند و آنها را حاوی نکات ارزشمندی می‌دانند.

زایمان با حضور همسر | مرکز مشاوره و خدمات مامایی نیلو

زایمان با حضور همسر | مرکز مشاوره و خدمات مامایی نیلو کس العمل جنین به لالایی خواندن مادردر این تصاویر جالب و شگفت انگیز به صورت ملموس قادر خواهید بود شادی جنین را نسبت به شنیدن صدای لالایی خواندن مادرش ببینید. در یک آزمایش منحصر به فرد انجام آزمایش سونوگرافی از جنین هنگامی که مادر برا او لالایی می‌خوانده، نشان می‌دهد که جنین در حال دست زدن و ابراز خوشحالی است.زایمان با حضور همسر گفتنی است، این تحقیق نشان می‌دهد جنین کاملاً می‌تواند صدای محیط اطراف را بشنود و نسبت به آنها واکنش نشان دهد.بر همین اساس پژوهشگران هشدار می‌دهند والدین حتی در دوران بارداری از انجام مشاجره اجتناب کنند و سعی کنند برای افزایش شادی نوزاد به دنیا نیامده و نیز افزایش مهارت‌های گفتاری در آینده با او حرف بزنند و یا کتاب و لالایی با صدای بلند بخوانند.پژوهشگران از نحوه شادی و دست زدن کودک به خاطر لالایی خواندن مادر چندین تصویر بدست آورده‌اند و آنها را حاوی نکات ارزشمندی می‌دانندجنین از ۱۸ هفتگی می شنود، در ۲۸ هفتگی نسبت به صدا واکنش و حتی عکس العمل عضلانی نشان می دهد.ماهنامه کودک:زایمان با حضور همسر جنین از ۱۸ هفتگی میشنود، در ۲۸ هفتگی نسبت به صدا واکنش و حتی عکس العمل عضلانی نشان می دهد.یکی از اولین علایم شنوایی در جریان پخش نوای آهنگین برای جنین های ۴ تا ۵ ماهه در زایشگاه مادران لندن به اثبات رسید. نوعی خاص از صدا آنها را بیقرار می کرد و نوعی دیگر آنها را به آرامش می داد. جنین ها به ما می گویند که از صداهای خیلی بلند خوششان نمی آید ولی نه آنکه خواستار سکوت باشند.در دوران حاملگی جنین برای شنیدن صدای مادر مجهز تر است چون صدای مادران ریز تر است و صدای پدران بم تر .بخش های مربوط به شنیدن صداهایی با فرکانس بالاتر تا پیش از تولد کاملا رشد کرده اند ولی بخشهای شنیدن صداهای بم تا قبل از سن بلوغ به درستی تنظیم نمیشوند.زایمان با حضور همسر از این زمان به بعد سه استخوان مربوط به گوش میانی جزو اولین استخوانهایی هستند که شروع به سخت تر شدن می کنند. به طوری که کودک علی رغم تکامل کافی مراکز شنوایی در مغز قادر به شنیدن است. مایع آمنیوتیکی که اطراف کودک را فرا می گیرد بهترین منبع انتقال دهنده اصوات به کودک بوده و کودک به وسیله آن می تواند صدای معده ، ضربان قلب ، و صدای مادر را بشنود.نوزادان بلافاصله پس از آغاز زندگی به تمامی صدا هایی که در دوران جنینیشان شنیده اند عکس العمل نشان می دهند و گاه دچار آرامش و گاه دچار پریشانی می شوند .از ۵ ماهگی جنین درون رحم تا ۳ سالگی سمت راست مغز خیلی فعال نیست و هر چیزی که کودک می بیندو می شنود در سمت چپ مغز ثبت می شود و بعد ناخوداگاه انسان را می سازد که تا آخر عمر همراه اوست و دیگر به سختی قابل تغییر است و بسیاری از اعمال انسان را این ناخوداگاه می سازد .تلاش والدین باید این باشد که ناخوداگاه را پر از خاطرات شیرین و آموزشی کنند.

زایمان با حضور همسر | مرکز مشاوره و خدمات مامایی نیلو