مامای همراه | ناهید خدا کرمی

مامای همراه | ناهید خدا کرمی

مامای همراه

 کارشناس مامایی که در کنار شما میماند و از زمان پذیرش تا دو ساعت بعد از زایمان طبیعی یا midwivesسزارین شما را همراهی میکند.

هر چند این مساله در ایران جدیدا” مطرح شده، اما در دنیا از سابقه طولانی برخوردار است. تحقیقات علمی ثابت کرده‌ که یکی از استراتژی‌های بسیار موثر برای کاهش سزارین استفاده از همراه آموزش دیده، آگاه و مجرب است؛ چرا که این همراه کسی است که با مادر آشنا بوده و وجود او برای مادر باعث دلگرمی است. همچنین وجود مامای همراه سیر بهتر زایمان و احساس درد کمتری را برای مادر به همراه دارد.

با توجه به اینکه در کشور ما امکان حضور همسر در کنار خانم باردار در بسیاری از بیمارستانها نیست، در این شرایط حضور فردی که با شما و سیر زایمان آشنا باشد و احساس راحتی بیشتری با او داشته باشید، خیلی موثر و آرامش بخش است، مخصوصا برای خانمهایی که از خانواده دورند .2-200x300
حتی با وجود حضور همسر، وجود فردی آشنا به مراحل مختلف زایمان و انواع پوزیشن هایی که می تواند در هر مرحله زایمان کمک کننده باشد، به شما امکان زایمانی راحتتر را داده و در صورت نگرانی و اضطراب شما و همسرتان، به شما اطمینان خاطر خواهد داد.

باید توجه داشته باشید که مامای همراه، زایمان را انجام نمیدهد، بلکه نقش همراه باردار را دارد. امکان حضور مامای همراه تا دو ساعت بعد از زایمان نیز همراه خانم باردار و نوزادش وجود دارد و میتواند در ساعات اولیه شیردهی که نقش مهمی در یادگیری نوزاد دارد، همراه زن باردار باشد.

یکی دیگر از فواید مامای همراه این است که هنگامی که درد زایمان نزدیک است به مادر مشاوره می‌دهد که بهتر است در خانه بماند یا به بیمارستان برود، همچنین اگر قرار بر سزارین است، مامای همراه می‌تواند تا جلوی در اتاق عمل همراه مادر باشد و بلافاصله بعد از زایمان نیز در کنار مادر بوده، از او مراقبت کند و به خصوص در ساعات اول برای شیردهی نوزاد به مادر کمک کند.

شما میتوانید جهت همراه شدن یک مامای خصوصی در زمان زایمانتان با مرکز مشاوره مامایی نیلو تماس بگیرید.
شماره های مرکز عبارت اند از :
۰۲۱۸۸۶۶۱۸۰۶-۰۲۱۸۸۲۰۲۳۴۲

خوشبختانه امکان همراهی مامای همراه در بیمارستان های طرف قرارداد این مرکز فراهم شده است . همچنین در صورتی که تمایل به همراهی مامای همراه در بیمارستانهای دیگر نیز دارید، میتوانید جهت دریافت راهنمایی با مرکز مشاوره مامایی نیلو تماس گرفته و مامای همراه خود را انتخاب کنید.

 

ناهید خدا کرمی

ناهید خدا کرمی
ناهید خدا کرمی
ناهید خدا کرمی
ناهید خدا کرمی
ناهید خدا کرمی