فراموشی رمز عبور

ثبت نام

31 هفته بارداری

–        به هفته ۳۱ خوش آمدید.-        باور می‌کنید هر پنج حواس کودک به طور کامل توسعه یافته است؟ او باهوش‌تر نیز شده است. –        این خوب است که بدانید احتمالا کمی احساس گنگی دارید. اینطور نیست! این درست است که بسیاری از مادران در سه ماهه سوم اندکی احساس کاهش در توانایی فکری خودشان می‌کنند.-        برخی می‌‌گویند که «مغز بارداری» یک بیماری فیزیکی ثابت نشده است، اما می‌‌توانید به تفاوتتان در بارداری و زمان غیر از بارداری پی ببرید. البته دلایل خیلی زیاد و کافی برای فراموشکاری وجود دارد.-        از ۳۱ هفته، شما بسیاری از علائم مشابه را احساس می‌کنید – برخی ممکن است بدتر شود، برخی ممکن است قابل تحمل‌تر شوند. –        ممکن است مشکلات بیش‌تری هم داشته باشید چون هم سنگین‌تر شده‌اید و تنفس‌های کوتاه‌تری هم خواهید داشت.-        به خودتان فشار نیاورید. برای شما و کودکتان خوب است که ورزش کنید و حتما به مقدار کافی استراحت کنید.کودک شما به اندازه یک آناناس است!-        در حدود ۳۸٫۵ تا ۴۲٫۵سانتی‌متر طول دارد و وزن آن حدود ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ گرم در این ماه است. او بزرگ‌تر شده و فضای ریه‌های شما را اشغال کرده است.

کودک شما در ۳۱ هفته

–        او در حال توسعه دادن مغز و اعصابش است-         و همچنین توسعه چشمش، او در حال حاضر به نور واکنش نشان می‌‌دهد!-        هر پنج حواس خود را به دست آورده است.

علائم بارداری در ۳۱ هفته

–        تنگی نفس، چون بچه ریه‌های شما را اشغال کرده است.-        ناخن‌های خشک، ترد و شکننده، به دلیل رشد بیش از حد ناخن.-        انقباضات براکستون هیکس. مقدار کافی آب بنوشید و تغییر موقعیت دهید.-        ترشح شیر از سینه. که اولین غذای کودک، به نام آغوز است.-        تکرر ادرار. مثانه شما نیز مثل ریه‌های شما اشغال شده است.-        درد پشت. تمرینات کششی را انجام دهید.-        مشکل در خواب. درد و درد، بزرگ شدن شکم،، سوزش سر دل و اضطراب

چه کارهایی باید انجام داد؟

–        فراموش نکنید که برنامه دو بازدید با پزشک یا مامای خود را در این ماه داشته باشید.
چه کارهایی بهتر است انجام

–        حتما یکبار از بیمارستانی که قرار است زایمان کنید دیدن کنید.-        خرید کتاب کودک.