فراموشی رمز عبور

ثبت نام

36 هفته بارداری

  • به تاریخ احتمالی زایمان شما فقط چهار هفته مانده است. زمان مثل جت در پرواز است یک دانه خشخاش شما اگر الان به دنیا بیاید احتمالا قادر به تنفس است. بسیاری از سیستم‌های او در ۳۶ هفته در حال کار می‌‌باشد. از آنجا که کودک از الان به بعد هر زمان ممکن است برای ورود خود تصمیم بگیرد، سعی کنید در یک آمادگی نسبی باشید. به عنوان مثال، اگر در کلاس آمادگی زایمان شرکت کرده اید شروع به بازخوانی مواردی که به شما یاد داده شده نموده و برخی از تکنیک‌های تنفس با همسرتان را تمرین کنید. برای رساندن خود به بیمارستان، و تمام احتمالات (مثل این که اگر سرکار باشید اول بروید منزل یا مستقیم بیمارستان یا هر جای احتمالی دیگر) برنامه‌ریزی کنید. به رئیس و همکاران خود از وضعیت تمام پروژه‌های کار خود گزارش دهید، به طوری که اگر شما به طور ناگهانی دیگر سرکار نرفتید آن‌ها در جریان باشند. هفته ۳۶ می‌تواند زمان خوبی برای لذت بردن یک قرار عاشقانه با همسرتان باشد. توقع بالایی نداشته باشید، یک شام خوب دو نفره پس از یک گردش بسیار سرحال‌کننده است.

–        کودک شما به اندازه یک طالبی است!-        او حدود ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ گرم وزن دارد وهنوز هم به وزنگیری خود ادامه می‌دهد-        و ۴۳٫۵ تا ۴۷٫۵ سانتی‌متر قد دارد

 

کودک شما در ۳۶ هفته

–        او کم کم قادر به تنفس به تنهایی خواهد شد.-        پوست او در حال صاف و نرم شدن و لثه او در حال سفت و سخت شدن می‌‌باشد.-        کبد و کلیه او کار می‌کند.-        گردش خون و سیستم ایمنی بدن او نیز اساسا خوب کار می‌کند.

علائم بارداری در ۳۶ هفته

–        بهتر از قبل نفس خواهید کشید.چون کودک ممکن است به زودی از جای خود کمی پایین رفته و به درون لگن شما وارد شود، و فشار از ریه‌های شما برداشته شود و ریه‌ها فضای بیش‌تری خواهند داشت. به همین دلیل ناراحتی و درد در لگن بیش‌تر می‌شود.-        مشکل در خوابیدن ادامه خواهد داشت. روش‌هایی را برای آرامش پیدا کنید.حتی اگر فقط در حد بستن چشمان‌تان برای چند لحظه باشد.-        سوزش سردل بیش‌تر و تورم قوزک پا بیش‌تر خواهد شد.

چه کارهایی باید انجام داد؟

–        برنامه ویزیت هفتگی با پزشک یا ماما را فراموش نکنید-        اگر پزشک یا ماما به شما توصیه کرده است.-        برنامه آزمایش بدون تنش خود (ان اس تی)را انجام دهید

 بهتر است چه کارهایی کرد؟

–        مرخصی زایمان خود را قطعی کنید، –        اصول زایمان و تکنیک‌های تنفس را تمرین کنید.-        با همسرتان خلوت کنید.