فراموشی رمز عبور

ثبت نام

39 هفته باردار

–        آیا هنوز بچه آنجاست؟ احتمالا می‌خواهید زودتر این بچه خارج شود، مطمئن نیستیم، اما بی صبری و ناراحتی را حول و حوش ۳۹ هفته (و پس از آن!) بسیاری از مادران احساس می‌کنند.احتمالا این یک راه طبیعی برای آمادگی روحی‌تان برای زایمان است.-        به یاد بیاورید چطور شما قدم به قدم با او همراه بودید، حالا در هفته ۳۹ شما احتمالاحواستان نیست که چه کارهایی باید انجام دهید.شما فقط به این فکر می‌کنید که نمی خواهید دیگر باردار باشید!کودک شما به اندازه یک هندوانه است!-        با وجود این که در رحم‌تان جا بسیار تنگ شده است، کودک به رشد خود ادامه می‌دهد، قد او احتمالا حدود ۴۸ تا ۵۳ سانتی‌متر و وزنش حدود۲۸۰۰ تا ۴۰۰۰ گرم است.

کودک شما در ۳۹ هفته

–        او احتمالا قادر به خم کردن اندام خود است.-        مغز او هنوز هم به سرعت در حال رشد است – هر هفته باهوش‌تر می‌شود!-        ناخن او ممکن است تا نوک انگشتانش گسترش یابد.

علائم بارداری در ۳۹ هفته

–        دردهای کاذب زایمانی: معمولا این درد در جلوی بدن شما شروع و با تغییر موقعیتان کاهش می‌‌یابد. دردها هنگامی واقعی است که از بالای رحم شروع شود و تکرار شوند.-        پاره شدن کیسه آب: اگر شک به پارگی دارید، و یا شک به نشت مایع آمنیوتیک دارید با دکتر و مامای خود تماس بگیرید.-        سوزش سر دل بیش‌تری خواهید داشت، بواسیر تشدید می‌شود، فشار وارده بر لگن  افزایش می‌‌یابد و ممکن است در تنفس اندکی مشکل داشته باشید 

چه کارهایی باید کرد؟

–        طبق برنامه ویزیت هفتگی خود را مراجعه کنید-        مراقب نشانه‌های زایمان باشید

چه کارهایی باید کرد؟

–        اصول مراقبت از نوزاد خود را مرور کنید-        توجه به حرکات کودک خود کنید و در صورت هر چیز غیر عادی تماس با پزشک و مامای خود را فراموش نکنید-        فیلم ببینید! شما ممکن است این فرصت را برای مدتی پس از تولد نوزاد نداشته باشید.