فراموشی رمز عبور

ثبت نام

40 هفته بارداری

  • تاریخ زایمان‌تان مبارک –شما بارداری را به اتمام رساندید!
  • از آنجا که ۴۰ هفته مهلتی طولانی بود برای ارتباط شما و کودکتان. شما احتمالا دیگر باید گهواره او را آماده کرده باشید.
  • صندلی کودک ماشین نصب شده است و ساک بیمارستان‌تان نزدیک در است.
  • ممکن است برخی چیزهای کوچک را فراموش کرده باشید، مانند اطمینان از شارژ کامل تلفن همراهتان و پربودن باک خودروتان.
  • بعضی مادران برای اطمینان از تشک‌های ضد آب در بستر خود استفاده می‌کنند، تا نکند نصف شب کیسه آبشان پاره شود. این کار واجب نیست، اما یک ایده خوب است، به ویژه این که با آمدن بچه حتما به اندازه کافی اطراف تخت‌تان به هم ریخته خواهد شد.
  • هفته ۴۰ می‌‌تواند ذهن شما را مشغول کند که بالاخره کی بچه تصمیم به آمدن دارد؟ مضطرب نباشید، و مطمئن باشید که کودک هر وقت به طور کامل برسد خواهد آمد – و بدن شما سیگنال‌های درستی را در آن زمان به شما خواهد داد.

 

–        کودک شما به اندازه یک هندوانه بزرگ است!-        در ماه نه، جنین به طور متوسط ​​درحدود ۴۸ تا ۵۳ سانتی‌متر قد و وزن حدود۲۸۰۰ تا ۴۰۰۰ گرم دارد (وای!). اما نمی‌دانید تا زمان تولد چقدر دیگر بزرگ خواهد شد.

کودک شما در ۴۰ هفته

–        او به رشد مو و ناخن خود ادامه می‌دهد.-        رشد ریه هم هنوز ادامه دارد.

 

علائم بارداری در ۴۰ هفته

–        ادامه علائم چند هفته گذشته: گرفتگی عضلات پا، فشار لگن. خواب مشکل، خستگی و انقباضات.-        اضطراب! نگران نباشید. کودک‌تان به زودی خواهد آمد.

چه کارهایی باید کرد؟

–        برنامه ویزیت هفتگی خود.-        نصب صندلی اتومبیل کودک، اگر تا حالا انجام نداده‌اید.-        مراقب نشانه‌هایی از زایمان باشید.

بهتر است چه کارهایی انجام داد؟–        می‌‌دانیم که دشوار است، اما سعی کنید مقدار زیادی استراحت کنید!-        انجام کارها برای القای زایمان، اگر پزشک دستورش را داده است.