فراموشی رمز عبور

ثبت نام

41 هفته بارداری

احتمالا پیش بینی نکرده بودید تا ۴۱ هفته باردار بمانید، ولی مطمئن باشید که خیلی از مادران احتمالا از تاریخ پیش‌بینی شده دیرتر زایمان می‌کنند. پزشک یا مامای شما احتمالا در مورد روش‌های القای زایمان در این مرحله با شما صحبت کرده است، اگر نوزادان بیش از حد در شکمتان بمانند در معرض خطر بالایی از مشکلات قرار می‌گیرند.ولی تا ۴۲ هفته زمان دارید.از پزشک یا مامای‌تان توضیحاتی در مورد خطرات ممکن بپرسید. در هفته ۴۱، دکترتان ممکن است آزمایش بدون تنش (ان‌اس‌تی) انجام دهد، تا مطمئن شود که کودکتان خوب است. این آزمایش در تصمیم گیری شما و پزشکتان در مورد القای زایمان کمک‌کننده خواهد بود.

کودک شما به اندازه یک هندوانه بزرگ است!-        از آنجاکه کودک‌تان زمان بیش‌تری در رحم مادر است، به احتمال زیاد سنگین‌تر خواهد شد و در هنگام تولد هشیارتر از نوزادی است که زودتر به دنیا آمده باشد.-        در زمانی که انتظار او را می‌کشید، او در حال تپل شدن است.-        مو و ناخن‌هایش رشد بیش‌تری خواهد کرد.

 

علائم حاملگی در هفته ۴۱

–        ناراحتی‌هایی در لگن احساس خواهید کرد، چون کودک همچنان به اعمال فشار بر لگن شما ادامه می‌دهد. اگر سابقه هموروئید دارید، شاید تشدید شود.-        به دلیل هورمون و استرس مشکل در خوابیدن خواهید داشت.-        تعداد دستشویی رفتن‌تان بسیار زیاد شده می‌دانید چرا؟ کودک تقریبا در مثانه شما نشسته است.-        مقدار زیادی از انقباضات را تجربه می‌کنید.

چه کارهایی باید انجام داد؟

–        برنامه ویزیت هفتگی خود را با پزشک یا ماما داشته باشید.-        در مورد گزینه‌های انجام زایمان با ماما یا پزشک‌تان مشورت کنید.-        یک آزمایش بدون تنش، اگر پزشک یا مامای‌تان دستور داده بسیار مفید خواهد بود.

 چه کارهایی بهتر است انجام داد؟

–        پیاده‌روی کنید. ثابت نشده که پیاده‌روی کمکی به زایمان می‌کند اما قطعا نمی‌توان آن را مضر دانست!-        داشتن رابطه جنسی مفید است.