فراموشی رمز عبور

ثبت نام

42 هفته بارداری

–        اگر شما در حال خواندن این هفته هستید، باید بدانید کمتر مادری است که ۴۲ هفته بارداری را تجربه کند. ممکن است کمی مضطرب شده باشید، اما مطمئن باشید که تا زمانی که پزشک‌تان بچه را وارسی می‌کند او کاملا سالم است. این فوق العاده نادر است که کودک پس از هفته ۴۲ متولد شود، بنابراین شما به زودی کودک را ملاقات خواهید کرد – قول می‌دهیم!-        کودک شما به اندازه یک هندوانه است!-        آره، او هنوز هم در حال رشد است! اما نگران نباشید، بعید است که بیش از حد بزرگ شود.

کودک شما در ۴۲ هفته

–        از آنجا که او احتمالا ماده چرب روی پوستش را (که ورنیکس نامیده می‌شود) از دست داده، پوست او کمی خشک است.-        او آنجا خوش می‌گذراند. نگران نباشید، او به زودی خواهد آمد! ۹۸ درصد از نوزادان در پایان این هفته، متولد می‌شوند.

علائم بارداری در ۴۲ هفته

–        همه چیز مشابه چند هفته گذشته است، شاید فقط کمی بیش‌تر و شدیدتر.-        توجه! هنوز موعد مقرر خود را نگذرانده‌اید، آرامش داشته باشید. کودک در درونتان راحت است، اما او نمی‌تواند برای همیشه آن‌جا بماند. چیزی تا ورود به دنیای جدید نمانده.

چه کارهایی باید کرد؟

–        آخرین ویزیت خود را انجام داده‌اید؟-        در مورد روش‌های انجام زایمان با دکتر خود مشورت کنید.-        طبق دستور پزشکتان آزمون ( ان اس تی) را انجام دهید. این آزمایش سلامت کودک شما را بررسی می‌کند.-         تعداد دفعات ضربه زدن جنین را بشمارید، و هر چیز غیرعادی را با پزشک یا ماما در میان بگذارید.

چه کارهایی بهتر است انجام داد؟

–        اطمینان حاصل کنید که بنزین ماشین‌تان پر است و وسایل مورد نیاز بسته بندی شده! در این مرحله، همه چیز آماده است؟ مطمئن هستید؟!