پدران ۷ کار را بهتر از مادران انجام میدهند

پدران ۷ کار را بهتر از مادران انجام میدهند

پدران هم از نظر بیولوژیکی و هم از نظر رفتاری در قالب متفاوتی سبت به مادران ظاهر میشوند پدران معمولا انسان هایی سختگیر و دوست داشتنی تاثیرگذار و مال زدنی هستند یک مرد چه در نقش یک پدر به همراه مادر فرزند را تربیت میکند چه به عنوان تک والد به تنهایی فرزند خود را سرپرستی میکند . نقش بسیار پررنگی در زندگی کودکان هم در دوران کودکی هم در دوران بزرگسالی خواهد داشت

همه ما میدانیم که نقش پدر در زندگیمان چقدر پررنگ است و هرگز کسی نمیتواند در جایگاه او قرار بگیرد در این مقاله به احساسات یکه کودکان نسبت به پدران دارند و مواردی که پدران بهتر از مادران از پس آن برمی آیند اشاره میکنیم.

۱٫قویتر بودن

زمانی که کودک خسته و بی حوصله شده اشد و دیگر نتواند همراه شما راه بیاید اولین راه حلی که به نظرش میرسد شانه های پدر است . شانه های پدران هرروزه وح هزاران کودک را در سراسر جهان پرورش میدهند اهمیتی ندارد که مادر برای ۴۵ دقیقه کودک را در آغوش داشته باشد . هنگامی که تنها برای ۵دقیقه کودک را به دست پدر میسپارد این زمان کوتاه به عنوان خاطره عمیقی در ذهن کودک ثبت میشود نه تنها به دلیل اینکه کودک برای۵ دقیقه از فراز آسمان به پارک نگاه میکند زمانی که کودک شما احساس خستگ میکند نمیتواند باور کند که پدرش هم خسته است زیرا همیشه احساس میکند که او خستگی ناپذیر است . اگر این فرصت را از دست داده اید همین الان زمان آن فرارسیده که این خاطره دل انگیز را برای کودکتان بسازید و او را به شانه های پدرش بسپارید

۲٫بازی با کودک

معمولا پدران کوک درون خود را در قالب فرزندشان میبینند یا حتی در قالبی که توسط آن میتوانند با کودک بازی کنند . هنگام بازی کردن با کودک تمام مشغله های کاری ، ترافیک سنگین ، بی حرکت یو قبض پرداخت نشده آخرین مواردی هستند که به ذهن پدر خطور میکنند بازی کردن با کودک مانند یک جرعه نوشیدنی انرژی زا برای پدران عمل میکند .
تحسین کردن کودک در دویدن اطراف پارک ، بالا رفتن از درختان و دور ریختن وسایل شکسته و قدیمی از جمله کارهای محبوبی است که هم پدران و هم فرزندان آن ها را دوست دارند

۳٫اگر شما در روزهای گذشته اغلب بعد از ظهر خود را مشغول پیگیری تکالیف مدرسه کودکتان بوده اید منتظر باشید که او جمله (( بابا جواب این سوال رو میدونه )) را با خودش تکرار کند .
ظاهرا این تنها جادویی است که کودکان را مجبور کند تکالیف مدرسه شان را انجام دهند ممکن است کولی دادن دور تا دور خانه و یا یک بستنی انگیزه آن ها برای انجام تکالیفشان باشد یا حتی ممکن است اعتبار مردانه پدران باعث ایجاد انگیزه شود د رهر صورت بهتر است اجازه دهید پدر در تکالیف مدرسه کودکتان نظارت داشته باشد .

۴٫اجرای قانون در خانه

پدر هر شغل و حرفه ای که در خارج از خانه داشته باشد در خانه یک پلیس و قاضی است اگر نمیتوانید کودک را بیدار کنید تا برای صبحانه آماده شود و یا اگر فرزندانتان در خانه با یکدیگر مدام دعوا میکنند پدر میتواند با نشان دادن اقتدار خود همه چیز را آرام کند . صدای مردانه یک پدر همیشه حاکم است و زمانی که او یک قانون وضع میکند فرزند خود را مستلزم انجام آن میداند .

۵٫تشویق کوک به غذا خوردن
تا به حال برای شما پیش امده با مواد غذایی مقوی یک غذای عالی درست کنید اما پدر وفرزندان هنگام سرو غذا آن را دوست نداشته باشند. میل پدر به غذا خوردن الگوی کودک میشود . اگر پدر غذایش را کامل بخورد کودک نیز تشویق میشود که حتی اگر علاقه ای به آن غذا ندارد اما آن را تمام کند پدران میتوانند در پختو پز کمک کنند تا با اشتیاق به همراه خانواده آن را میل کنند فراموش نکنید که کودکتان به شما نگاه میکند تشویق پدر برای خوردن غذا مؤثر تر از تشویق مادر است .

۶٫پیشنهاد های هیجان انگیز
معمولا اولین گزینه کودک برای شیطنت کردن و کار های جالب ، ایده های پدر است زیرا او بهتر از مادر میتواند هنگام غذا خوردن شیرین کاری کند یا هنگان خواب بازیگوشی کند.
پدران بیشتر از مادران مایلند تا با کودکان خود کارهای خارق العاده و هیجان انگیز انجام دهند به همین دلیل کودک ترجیح میدهد که پدرش او را به مدرسه برساند یا برایش خوراکی بخرد زیرا میداند که پدرش همیشه برای او سورپرایز دارد و پیشنهاد هیجان انگیز میدهد.

۷٫الگوی شکست ناپذیر
طبق نظر بسیاری از کودکان پدر میتواند با مارمولک سوسک وسایرحیوانات موذی خانگی بجنگد و آن ها را به طور کامل شکست دهد پدر در دایره لغات کودکان جایی ندارد از نظر هر کودک پدرش شکست ناپذیر و قدرتمندترین مرد دنیاست به همین دلیل است که پدران اولین نفراتی هستند که کودکان برای چگونگی محافظت خود و غذایشان در مدرسه با آن ها مشورت میکنند .

دلایل بسیار زیاد یگری هستند که باعث شده اند یک روز خاص در سال متعلق به پدر ها باشد شما به عنوان بر روی شانه ها پدرش است و یا همسرتان سعی میکند با ادا دراوردن کودک را به غذا خوردن تشویق کند از آن ها فیلمبرداری کنید تا خاطره شیرین این روز ها را درآینده برایشان زنده کنید