اسباب بازی مناسب نوزاد ۳ تا ۶ ماهه

اسباب بازی مناسب نوزاد ۳ تا ۶ ماهه

اسباب بازی مناسب نوزاد ۳ تا ۶ ماهه

 

تمامی والدین پیش از خرید هرگونه اسباب بازی باید به سن و توانایی های کودک خود توجه کنند ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید اسباب بازی مناسب با سن نوزادد خود را تهیه کنید

 

نوزاد ۳تا ۶ ماهه توجه زیادی به دستانشان دارند و گویی آن ها را کشف کرده واحساس میکند بسیار سرگرم کننده هستند به همین دلیل آن ها را مشت نمیکند میتوادن اسباب بازی که در دستش گذاشته میشود را بگیرد و یا اسباب بازی مورد علاقه خود را بردارد . به زودی او میتواند اسباب بازی را بین دستان خود عقب و جلو ببرد و مچ دستان خود را درهر جهت بچرخاند گاهی اوقات نیز اسباب بازی را در دهان خود قرار میدهد س اسباب بازی باید ایمن و بی خطر باشد .

به برچسب روی اسباب بازی توجه کنید و مطمئن شوید اگر نوزاد آن را به دهان خود فرو برد خطری برای او نداشته باشد هرگز اسباب بازی کشی یا فنری را از گهواره وتخت نوزاد آویزان نکنید زیرا ممکن است منجر به خفگی یا گیر افتادن او شود .

 

جغجغه های سبک :

 

نوزادان از به صدا در آوردن اسباب بازی لذت میبرند به او یک جغجغه بدهید و همزمان برای او یک موسیقی یا ضرب آهنگ قوی پخش کنید سپس تکان دادن آن را تماشا کنید .

نوزاد دراین سن به موسیقی علاقه زیادی دارد و یا میگیرد جذب ریتم آهنگ شود جغجغه باید جنس محکمی داشته باشد و در ساخت آن قطعات کوچک به کار نبرده باشند زیرا ممکن است نوزاد آن ها را به دهان خود فروبرده و قورت دهد .

از دادن جغجغه های نازک یا از جنس پلاستیک شکننده به نوزاد ۳ تا ۶ ماهه خود داری کنید .

 

آویز متحرک و موزیکال :

 

به آویز های مخصوص نوزاد میتوان عروسک یا اسباب بازی های پلاستیکی گوناگون وصل کرد وآن را جلوی گهواره ، بالای تخت ، صندلی ماشین یا رورؤک نوزاد قرار داد.

در مسافرت های طولانی یا زمانی که نوزاد در تهت یا گهواره است میتوان به مدت طولانی خود را با این اسباب بازی های جالب و پر سرو صدا ورنگارنگ که در جلوی او قرار دارن سرگرم کنند .

 

عروسک های پارچه ای نرم :

 

در این سن بسیاری از نوزادان همیشه یکی از انواع این عروسک ها یا حیوانات پارچه ای را همراه خود دارند نکته مهم نرم و راحت بودن این اسباب بازی ها است نیاید از عروسک هایی که درگوش یا دم ان ها سیم وجود دارد استفاده کنیدزیرا ممکن است سیم از داخل آن ها خارج شده و به نوزاد آسیب برساند .

همه قسمت های این عروسک ها باید دوخته شده باشند عروسک های نرمی که چشم و داهن پلاستیکی دارند خطرناک هستند و ممکن است باعث خفگی نوزاد شوند علاوه بر این توجه داشته باشید نوزاد میتواند زنگوله ، دکمه، روبان یا بند عروسک را جدا کرده و وارد د هان خود کند .

 

عروسک پلاستیکی حمام :

نوزاد ۳ تا ۶ ماهه هر چیزی را که بتواند در دست میگیرد و دوست دارد صدای آن ها را دربیاورد این اسباب بازی برای بازی در وان حمام بسیار مناسب هستند اغلب اوقات نوزاد از صدای این اسباب بازی ها لذت میبرد .

 

کتاب پارچه ای با نقوش برجسته :

کتاب خواندن در هر سنی برای نوزاد اهمیت و ارزش زیادی دارد. این کتاب ها انتخاب مناسبی برای نوزاد در این سن هستند زیرا اگر آن ها را وارد دهان خود کند در برابر دهان و آب دهان نوزاد مقاومت بیشتری دارند همچنین نوزاد با بازی با انواع کتاب های پارچه ای لذت فراوانی میبرد نوزاد به راحتی میتواند شکل های برجسته آن را لمس کند ولذت ببرد .

گوش دادن به صدای شما به رشد شنوایی نوزاد برای یادگیری آهنگ بان کمک کرده و او میتواند تفات زیرو بمی صدا و آوا را در لهجه ای که شما با ان صحبت میکنید یا آواز میخوانید تشخیص دهند .

آواز خواندن و صدا درآوردن همراه نوزادبرای او بسیار جذاب و دوست داشتنی است .

 

 

دندانگیر:

زمانی که نوزاد در لثه خود احساس خارش یا سوزش میکند هیچ چیز به اندازه گاز زدن

یک حلقه پلاستیکی سفت به او آرامش نمیبخشد این حلقه ها را در یخچال نگهداری کنید تا هنگامی که نوزاد میخواهد آن را گاز بگیرد احساس بهتری داشته باشد دندانگیر هارا در فریزر نگذارید زیرا در دمای پایین فریزر به دهان ولثه های حساس نوزاد آسیب میرساند .

 

قطعات خانه سازی :

 

زمانی که نوزاد میتواند اشیا اطراف خود را بردارد جابه جا کند یا پرت کند دست دارد با قطعات خانه سازی ، پازل های مخصوص واسباب بازی های پایه دار بازی کند یکی از انواع اسباب بازی های مناسب نوزاد ۳ تا ۶ ماهه توپ های بزرگ و نرمی هستند که او میتواند آن ها رابه آرامی در اطراف خود حرکت دهد به خصوص اگر هنگام حرکت صدا تولید کرده یا موزیک پخش کنند اسباب بازی هایی که دسته دارند و کودک میتواند آن ها را به جلو و عقب هل دهدیا لولای بزرگ دارند و او میتواند ان ها را بازو بسته کند جز اسباب بازی های جذاب نوزادان هستند .